subota, 4. srpnja 2015.

cvijetna scuba

Opet scuba :) Ja kada se "navučem" na jednu vrstu materijala jako se teško maknem od nje.
Tako je i sa scubom. Otkad sam otkrila taj materijal sve bi šivala od njega.
Ovaj put sam se  malo bolje pripremila za njega, pa sam kupila jako tanku iglu i konac i super sam ga šivala.

Materijal je neobično prljavo roze boje. Super mi je kod njega što se uopće ne znojim tako da je super za ljeto. Srednje je debljine,što najviše volim. 


                                               

Haljini sam na kraj dodala volan tako da ju malo promijenim i da bude malo drugačije nego što inače šivam. Volan sam koso krojila i u krug šivala. Dupli šav sam stavila s obzirom da je iznad koljena,pa da ne bi pukao  dok hodam.

Pošto je rastezljiv nije potrebno šivati cif ili stavljati gumu. Lako se preko glave navuče i lijepo pada po liniji tijela.







nedjelja, 24. svibnja 2015.

Točka,točka,točkica

Prije godinu dana se kod nas u Hrvatskoj otvorila Ikea,mislim da su svi čuli za taj slavni dućan. Vjerujem da svi koji su bili u Austriji zastali su u tom poznatom Švedskom dućanu. Ako ne zbog kupovine namještaja i ostalih sitnica,onda bar zbog njihovih slavnih mesnih okruglica.
I ja sam podlegla tom trendu "imam sve iz Ikee", ne zato što je poznata nego jednostavno zbog njihovih pristupačnih cijena i lijepog modernog dizajna. Tako da je moj stan cijeli u Ikea sitnicama :) Naravno, oni imaju i tkaninu...i tu je moje oduševljenje s tim dućanom preraslo u nešto više.Osjećala sam se kao malo dijete u dućanu sa igračkama. Znači ti si sam uzmeš tkaninu i režeš i važeš.
Ja sam time bila oduševljena. I naravno da nisam onda mogla odoljeti i da ništa ne kupim.
S obzirom da je tamo više tkanina za tapeciranje, za zavjese i takve stvari svatko bi pomislio da ću si sašiti zavjesu ili navlaku za jastučić....ali to sam ja,ja uvijek moram pomaknuti granice i tako sam si ja od materijala koji je namijenjen za sjediti na njemu sašila predivnu suknju. Koja je toliko uočljiva i toliko meni predivna da sam shvatila da uopće nije bitno za što su drugi to namijenili, bitno je ono za što ti misliš da će izgledati najbolje.



Suknju sam napravila od 2 polukruga, povećala sam mjere jer sam radila falde.

 Tko bi rekao da je to tkanina za nešto sasvim drugo,a ne suknju? :)




                              


nedjelja, 17. svibnja 2015.

Stiglo nam je proljeće.....

Proljeće za mene znači cvijeće. Osim u vazi volim ga gledati  na odjevnim predmetima.
Zapravo proljeće je moj najdraži dio godine,tako da u ovo vrijeme volim najviše kupovati tkaninu. Jer je sve šareno,puno boja,uzoraka i nekako se čovjek bolje osjeća.
Ono nešto je u zraku :)
Tako da nije ni čudo da nisam mogla odoljeti ovom cvijetnom predivnom traper materijalu.


 Posebno volim kod ovog materijala je to što je dovoljno lagan da lijepo pada,ali opet malo krut da se lako šiva. Ne volim previše krute materijale.

 Suknju sam napravila od jednostavnog kroja. Dva polukrugu koji su spojeni na dva mjesta,jedan je cijelom dužinom spojen dok je drugi spojen sa cifom. Super stoji na tenisice kao i na balerinke ili neke cipelice.




         





Također sam radila i torbicu i ogrlicu. Torbica je rađena od roze i plave eko kože, dok je ogrlica rađena od satenske vrpce koju sam motala oko                                                 debljeg užeta.



Samo treba malo mašte i svašta se može napraviti...a do tada uživaj te u meni najdražem cvijetu...gerberima ;)






nedjelja, 3. svibnja 2015.

Rombovi na suknji

Čim sam ugledala ovu tkaninu odmah sam znala što želim od nje sašiti. Kod ove tkanine je posebno što ostavlja dojam da je neka čvršća tkanina, a zapravo je jedna vrlo neobična. Zove se scuba, to je zapravo materijal koji je jako sličan materijalu za šivanje ronilačkih odijela.




Jako su mi se svidjeli ovi rombovi i kombinacija boje. Crno-bijela znam da uvijek dobro prolazi.
Šivala sam suknju i to vrlo jednostavan pencil kroj. Jako se lagano šiva,žao mi je što nemam endlericu jer bi bilo još jednostavnije i brže. Posebno je kod tog materijala da nisam mogla šivati  običnim  ravnim bodom nego sam morala sa cik cakom jer mi nije htio primiti konac. Vjerovatno zbog toga što je ipak materijal malo drugačiji. Nisam stavljala cif niti gumbe jer je tkanina skroz rastezljiva pa nije niti potrebno. Pasicu sam napravila od istog tog materijala,pa nije potrebna guma.


 Toliko je jednostavna ali opet posebna,jer može biti dnevni ili noćn look. Uz balerinke ili možda malu petu i suknja dobiva skroz neki drugi izgled. Super je za nositi jer je jako lagana ponekad imam osjećaj kao da nemam ništa ne sebi :) a takve su mi najdraže suknje,ugodne ali opet elegantne.




I jedna rokerska torba i večer može početi. 



 
  



nedjelja, 8. ožujka 2015.

Zeleno,molim

Nisam prevelika ljubiteljica zelene boje,ali kada sam dobila ovaj materijal nisam mogla odoljeti.
Materijal mi je dala kolegica s posla, ona je starija gospođa koja taj materijal ima od svoje mame..tako da je materijal star negdje 30-40 godina i izgleda kao da je danas kupljen.


Vidi se kako su nekada bili jako kvalitetni materijali,jer 30 godina poslije materijal je i dalje isti.
Materijal po sebi ima izvezeno kao neko lišće,cvijeće..što je najveća fora to je kao "kriva strana". Ona bi trebala ići iznutra,a vanjska strana je obična glatka što se meni nije svidjelo pa sam se malo poigrala i okrenula drugačije. 







Haljina je klasični ravni kroj bez rukava.Kopča se odozada,sa metalnim cifom. Ako se bojite da će vam se cif otvoriti  lagano sa iglom i koncem pređite preko zubaca negdje pred kraj cifa, spriječiti će bar da se haljina skroz ne otvori i ne završi na podu :)
Također i torbu sam sama radila,od eko crne kože sa dodatkom zelene eko kože. Cif sam stavila na gornji dio torbe tako da se lako otvara.
Eto materijal star 30 godina napokon je postao predivna haljina koja se može nositi još sljedećih 30 godina :)











četvrtak, 22. siječnja 2015.

crno bijeli svijet

Super je osjećaj kada hodaš po gradu i slučajno naletiš na odličan i k tome povoljan materijal.
Kao što je ovaj


Super mi je ovaj materijal jer je lagan za šivati, a super se od njega rade suknje jer je kruti. 
S obzirom da sam u zadnje vrijeme luda za suknjama punog kruga,tako je i od ovoga nastala još jedna predivna suknja. 



Kao što se može vidjeti na slici tkanina ima svakakve sličice po sebi tako da ju nisam morala posebno spajati,nego kako sam izrezala tako sam i spojila.
Tkanina je keper,pa super stoji što se tiče polukruga, dobro pada. Obavezno se treba oprati prije nego što se kroji i moj savjet je malo širu pasicu napraviti. Širu nego što je vaš struk,zbog materijala jer je dosta kruti, pa vas može stezati Ako vam paše da vas malo stisne onda nije potrebno napraviti širu od mjere vašeg struka. Suknja se vrlo lagano napravi,a rezultat je predivan :)



utorak, 2. prosinca 2014.

Božić dolazi

Još malo i Božić nam je na vratima. Grad je cijeli ukrašen,pokloni se pomalo zamataju, jedino što nam fali je koja pahulja snijega. Ja obožavam Božić, volim miris kolača u stanu, okićeni grad, a najvise od svega volim izrađivati ukrase.
Ove godine sam izrađivala dva adventska vjenčića. Jedan za mene, a drugi za prijateljicu.










Koristila sam perlice, češere, satensku vrpcu. Zapravo se može bilo što koristiti, otiđite u šumu ili obližnji park i naberite sve što vam se sviđa, dodajte malo ukrasa i eto predivan vjenčić je tu. Samo je potrebna mala mašta.