Prikazani su postovi s oznakom volan. Prikaži sve postove
Prikazani su postovi s oznakom volan. Prikaži sve postove

subota, 22. lipnja 2019.

Za dobre suknje nikad nije kasno

Vani +35, a ja stavljam post sa skoro pa zimskom odjećom.
Znam grozna sam..ali jednostavno ne stignem,koliko god to ludo zvučalo s obzirom da sam sada doma na čuvanju trudnoće, ali dani mi tako lete. Nisam se niti okrenula, a već sam skoro na kraju trudnoće. Zato znam da ćete mi oprostiti što usred ljeta objavljujem zimske fotke.
Zapravo je to tako nebitno, jer su bitne moje kreacije, koje su toliko jednostavne, a opet ženstvene.
Naravno i moj model, kojeg ste već do sada imali priliku nekoliko puta upoznati s obzirom da za nju najviše šivam.
Osobno sam ljubiteljica pencil suknji, to mi je jako elegantno i nekako je to osnovni kroj za sve ostale suknje. Može se svašta dodati i podigne se jednostavan kroj za tren.











   

Prva slika je klasična pencil suknja, kod ovakvih materijala ja volim pripaziti da se kocke/crte slažu, ne može uvijek biti savršeno ali bar da donekle prate liniju, nema mi gorega kad vidim po dućanima kad ništa nije ravno. Znam da oni šivaju na tone toga i da ih boli briga ali mene jednostavno to smeta.

Druga suknja je isto zapravo pencil kroj ali dodali smo mali volan. Kod volana se treba pripaziti veličina, ne smije biti preveliki pogotovo ako ste niža osoba. 
Ako je volan preveliki jednostavno "pojede" suknju i meni osobno to ne izgleda nimalo lijepo. 

Dva ista kroja , a opet dvije različite suknje. Samo mali dodatak može podignuti nešto što je tako jednostavno do toga da bude skroz posebno. 

Svi ovi "savjeti" su moje osobno mišljenje, nije da me morate slušati ja jednostavno volim decente stvari, elegantne, mislim da će se žena prije istaknuti s nečim jednostavnim nego sa hrpom "modernih stvari" na sebi. 
Bitno je kako se osjećaš dok to nosiš, a ne da li je to zadnji krik mode ili ne.
Volim stajati iza onoga što sašijem, ne volim lagati da nekome nešto stoji ili da ću nekome nešto sašiti a svjesna sam toga da to zaista nije za tu osobu. 
Zato ja kažem za sebe da ne šivam "univerzalne" stvari, sve iste haljine ili suknje, ja sam malashvelja koja ostvaruje vaše želje. 



utorak, 25. prosinca 2018.

Jednostavnost je uvijek dobra ideja

Volim za nju šivati, jednostavna je i lako se dogovorimo. Sluša me i želi probati drugačije stvari.
Što je za mene super, jer ne želi to svatko. Naši dogovori oko šivanja kreću zapravo preko poruka, naručim tkaninu ona pošalje sliku što želi i ja vidim da li je to moguće ili ne i to je to.
Jedna, dvije ili tri probe i to je to...slijedi drugi projekt.
Kao što sam rekla jako smo jednostavne i lake za dogovor.







Ovaj kroj suknje je toliko jednostavan i toliko ugodan za nositi da ga jako volim šivati, a ona i nositi.
Makar na početku nije bila sigurna kako će joj stajati sada je oduševljena s njime.
Materijal je odličan jer je 100% vuna i star nekih dvadesetak godina, kvalitete bolje nego danas.
Suknja je stvorena za ove zimske dane.








Ova haljine je meni divna, najviše zbog materijala jer izgleda kao da je pleteni, a zapravo nije.
Boja je predivna, neka prljavo roza,a kroj skroz jednostavan ali zbog ovih volana na rukavu daje neku posebnost. Osobno sam velika ljubiteljica volana, tako da čim netko poželi volan ja ga sa velikom srećom i zadovoljstvom šivam.

Ja zaista volim šivati, pogotovo prijateljicama koje cijene i vole moj rad.
Kad je netko sretan i poželi još mojih kreacija onda znam da zaista dobro radim.
Osoba sam koja stoji iza svojih radova, ne želim kopirati, makar danas ne kopirati je jako teško, ali opet trudim se dati svoj neki "potpis" da ipak nisu svi isti,
To je bit mog šivanja, vaš osmijeh na licu i želju za još nečime od mene :)

subota, 4. srpnja 2015.

cvijetna scuba

Opet scuba :) Ja kada se "navučem" na jednu vrstu materijala jako se teško maknem od nje.
Tako je i sa scubom. Otkad sam otkrila taj materijal sve bi šivala od njega.
Ovaj put sam se  malo bolje pripremila za njega, pa sam kupila jako tanku iglu i konac i super sam ga šivala.

Materijal je neobično prljavo roze boje. Super mi je kod njega što se uopće ne znojim tako da je super za ljeto. Srednje je debljine,što najviše volim. 


                                               

Haljini sam na kraj dodala volan tako da ju malo promijenim i da bude malo drugačije nego što inače šivam. Volan sam koso krojila i u krug šivala. Dupli šav sam stavila s obzirom da je iznad koljena,pa da ne bi pukao  dok hodam.

Pošto je rastezljiv nije potrebno šivati cif ili stavljati gumu. Lako se preko glave navuče i lijepo pada po liniji tijela.