nedjelja, 31. siječnja 2016.

Ovo je za nju, kaput

U prošlom postu sam pisala o jednoj divnoj kožnoj tkanini, tada kada sam kupila tu kožu sam kupila i ovaj divan materijal. Velur, materijal za kapute.



Boja materijala je jako neobična, plavo-zelena, teško je bilo i uslikati tako da sada konac ispada kao da je puno svijetliji od materijala, a zapravo nije. Ovu boju sam jako dugo željela tako da sam se jako razveselila kada sam ju kupila i to još na sniženju. 

Vjerovatno se pitate kakav je to naslov ovog posta, pa da počnem recimo ispočetka. Znači ja sam svoju avanturu šivanja započela prije par godina kada sam doslovce na ruke šivala torbice za mobitel, a šivaća mašina me samo gledala. Moja mama,koja je umrla kad sam bila mala je bila krojačica,ali eto nesretnog života nije me ona učila nego sam počela sasvim sama, da bi se usavršila na tečaju kod "Goge".  Očito sam taj talent nasljedila od nje, jer ta ljubav prema šivanju to je neopisiva. Jednostavno ja ne mogu nikome opisati kako se ja osjećam dok kupujem materijal, a pogotovo kada ga sašijem. I sada kada se sjetim kako sam šivala te torbice i kada sada ugledam taj kaput zaista mogu reći, mama bi bila ponosna! Zato sam ovaj projekt posvetila samo njoj. 
Darovala mi je nešto što nitko ne može darivati.... preko mene ona je i dalje tu uz nas i to je nešto što je nezamjenjivo. 





Jednostavan kroj, ali meni jako lijep. Drugačiji su bili džepovi na originalnom kroju, ja sam ga malo doradila po sebi. Na džepove sam stavila dva komada prave kože, tako da malo podigne kaput. Kaput je više za ovo prijelazno vrijeme, nije bas za debeli minus :)



Nadam se da se vama sviđa kao što sam i ja zadovoljna! :)



Kroj je kupljen na stranici Burdastyle, broj: BurdaEasy Coats HW/2014




ponedjeljak, 18. siječnja 2016.

Uranjeni rođendanski poklon

Ovaj materijal je moj uranjeni rođendanski poklon. Slučajnim ulaskom u jedan dućan i ljubav na prvi pogled. I još na sniženju. Pa kako da onda odolim?! Najbolje da krenem ja ispočetka...jedan dan poslije posla sam išla malom šetnjom gradom,zapravo sam tražila podstave za moje neke suknje što sam dobila. I uđem ja u zadnji dućan i vidim ja sniženje, 50% popusta...naravno ja sam sebi zacrtala da nema trošenja ovaj mjesec jer sam pretjerala oko Božićnih poklona i svega, tako da me nije toliko dojmio taj popust. Ali onda je uslijedio šok...prvo sam ugledala materijal za kaput (moj idući projekt) a onda nju...tu divnoću. I snižena...50%...uvjerava mene prodavač da mogu si to kupiti, da nije to tako puno...ali nedam se ja. Izađem iz dućana,nazovem tatu da mu se jadam,posluša on mene i samo pita, "koliko to sve košta"  ja kažem, a on meni vrati se u dućan i kupi si to sve ja te častim uranjenim poklonom za rođendan (rođendan mi je tek idući mjesec). Ne moram vam niti pričati da sam se brzinom munje vratila u dućan sve čovjeku ispričala i još mi je on dao metar jedne tkanine, da me i oni časte za rođendan. Ja mislim da mi je ovo najbolji uranjeni poklon ikada, mojoj sreći nije bilo kraja! Da ne dužim, da vidite koji je to materijal koji mi je cijelu pomutnju u glavi napravio.


Riječ je o koži, skaju neke neobične boje. Jako teško je slikom dočarati, recimo kao crveno vino. 
Nikad nisam šivala odjevne predmete od kože, jesam torbice ali ovo mi je bio na neki način izazov. Postoji maleni problem, tu nema grešaka,mislim mora se paziti kako se radi jer ako se pogriješi i ide se parati vide se sitne točkice. S vremenom se one i maknu ali bolje paziti nego ošteti.
Doma već imam kupljenu usku suknju od kože, tako da sam se ovdje odlučila za puni krug. I totalni pogodak,suknja je po meni divna. 


Što vi kažete da li je ovo dobar uranjeni rođendanski poklon?








Nova godina,nova haljina

Sretna vam Nova godina!  Nadam se da ste ju lijepo dočekali, okruženi sa dragim ljudima. Naravno obučeni u svoju najdražu kreaciju. Jer ne može se ući u novu godinu bez veze obučeni. 😀
Svi portali su stavljali slike svjetlucavih i sjajnih haljinica, bilo dugih ili kratkih, najviše što sam vidjela svi su savjetovali da se obuče crvena boja. Ja ove godine nisam bila niti sjajna niti svjetlucava, a bome niti u crvenoj boji. Dan prije nove godine sam dovršila haljinu koju sam odlučila obući za doček. Materijal sam kupila prije nekih mjesec dana preko interneta svet metraže se zove stranica i stvarno  ih moram pohvaliti. Osim što žele sve objasniti imaju toliki izbor tkanina da ponekad ni sama ne znam što da izaberem.
Ovu tkaninu sam s oduševljenjem čekala jer me tako podsjetila na neke stare dane, 60-te... Materijal je Jersey, ima elastina tako da se samo navuče preko glave, meni osobno najdraži materijal.


Ne znam za vas ali ja sam s njom oduševljena, taj dezen način na koji stoji na tijelu. Jednostavno sam uživala u njoj.


Ovaj put sam ju kombinirala sa čizmama ali jednako dobro ide i na ravne cipele i na pete. Pošto smo doma slavili novu godinu jednako dobro ide i na šlape :)
Nakit,osim sata nisam ništa drugo imala jer je sama po sebi dovoljna tako da ne znam kakav bi još nakit na tu cijelu kombinaciju išao. Na nju se može obući vestica ili sako, sve ovisi o prilici. 
Kroj je moj standardni,ali meni najdraži. Možda je nekome dosadno to,ali meni nije. 
Jako volim jednostavne stvari, a sa ovakvim krojem haljine mislim da nitko ne bi pogriješio. Jer uvijek se može staviti nakit i podigne cijelu kombinaciju. 

Nadam se da ste se vi zabavili na dočeku i da će nam ova 2016.donijeti pregršt novih ideja!



ponedjeljak, 30. studenoga 2015.

Zima nam se bliži,nova haljina je u ormaru....

Tkanine.....za mene je to jedna savršena riječ. Nažalost ili možda na sreću nisam stručnjak u tom području s obzirom da sam ja skroz druge struke, a šivanje se iz hobija pretvorilo u veliku strast, tako da nemam puno znanja kada je riječ o tome. Ja biram tkaninu po dodiru, ako mi se na dodir svidi to je to. Ne volim šivati od svile i tih laganih materijala jer jednostavno mi je to preosjetljivo a i ne nosim takve stvari pa čemu da to šivam.



    
Evo recimo ova lijevo tkanina ona je materijal za tapeciranje namještaja i ja sam ju poželjela imati na sebi, a ne da sjedim na njemu 😀 I tako je zavrsila,sašila sam predivnu suknju od nje. 
Na taj način ja zapravo šivam stvari, ako mi na dodir paše kupujem,nije bitno da li je to stvoreno za odjeću ili za tapeciranje namještaja, glavno je da je materijal zanimljiv i da meni dobro stoji, a ostalo je tako nebitno. Po meni je šivanje mašta i stvorena je da što maštovitije stvorite neku odjevnu kombinaciju.  


Zar nije predivna?

Ova desno tkanina je baš za šivanje odjevnih predmeta. Kod nje mi se jako svidja što je nekako mekana i topla. Baš stvorena za ovo hladno vrijeme. Ima dosta elastina, ali sam bez obzira na njega sašila iza cif da mi je lakše obući.




Tkanina je pletivo, zbog mekoće ga je ugodno nositi. Zanimljiv mi je jako uzorak njega su nazvali "zig zag"

S obzirom da je cijela puna uzorka neki ne bi stavili nakit, meni je osobno bilo sve prepuno tih malih rombića, zato sam odlučila staviti jednu ogrlicu koja je totalno drugačija od uzorka i svega tako da podigne još više ovu predivnu haljinu.


Ne voli zimu, ali kada nju obučem nekako je sve lakše.....



                  

četvrtak, 19. studenoga 2015.

Cvijeće svuda oko nas

Vrijeme je za još malo cvijeća. U prošlom sam postu pisala o crnoj suknji sa cvijećem a u ovom postu će biti riječ o šarenom cvijeću :) Materijal je keper sa malo elastina. Keper je jako zahvalan materijal kada se rade suknje sa faldama, baš zbog toga što dobro drži falde.
Naišla sam na jedan kroj na burdi koji mi se jako svidio  i odlučila isprobati. Ali sam shvatila da neće bas biti ista kao i sa slike. Nekako mi nije išao ovaj ovratnik na ovakvu haljinu.
Tako da sam odlučila po svome. Zapravo i to je čar kod šivanje uvijek možeš dodati nešto po svome. 
Volim krojeve sa burde, ali znaju biti jako zeznuti. Pogotovo kad imate problema sa leđima bolje rečeno sa lopaticom ;) . Kao recimo ja,pa je meni uvijek jedna strana drugačija od druge. Na svu sreću to samo vidim ja.


Da vam bude lakše shvatiti o kojoj je haljini riječ evo slike. S lijeve strane je slika sa burde,a sa desne slike je moja verzija haljine.
Kao što sam rekla burdini krojevi mogu zaista puno pomoći ali i zbuniti. Tako da ja baš i ne pratim kako što da sašijem jer dosta znaju zakomplicirati. S iskustvom (kojeg eto mogu priznati da imam) je lakše raditi po svome nego to pratiti. Još pogotovo kada je na stranom jeziku pa se zbuniš oko toliko stručnih izraza. 
Materijal nije baš za hladnije dane kakvi nam stižu ali čim se opet vrati proljeće biti će sigurno jako često izvađena iz ormara. Volim keper baš zbog toga što ga je jako ugodno nositi.

                         






















Remen je poseban,nisam ga ušila u haljinu, jer želim da me malo više stisne,pa je ovako bar meni puno bolje. Nakon što sam ga sašila sam shvatila da mi nešto fali,tako da ću ga ovih dana doraditi i napraviti mu lijepu mašnu....Pa će biti koristan i za druge haljine.
Do sljedećeg čitanja....



Ako poželite i sami napraviti ovakvu haljinu evo vam link za kroj sa Burde:
http://www.burdastyle.com/pattern_store/patterns/dress-with-petticoat-092014

četvrtak, 12. studenoga 2015.

Crna,može biti i zabavna....

 Ne moram niti govoriti koliko zapravo volim cvijeće. Tako da nije niti čudno što je skoro svaki drugi moj post cvjetno izdanje. Zima se bliži i ja umjesto da počnem šivati neke tamnije tonove ja samo kupujem cvijeće. :) To sam ja...ne volim pravila kada je riječ o odijevanju. Zašto čim dodje malo hladnije ljudi odmah počnu izvlačiti tamnu odjeću iz ormara,a sve vesele tonove pospreme negdje daleko u ormar?
Ja sam tip osobe koja nema odjeću za svako godišnje doma, ja jednostavno sve stalno nosim. Ok ne nosim zimske veste usred ljeta ali haljinice i suknje nosim pa skoro čitave godine. U njima se najbolje osjećam...hlače su mi ako ih baš moram obući.
        
Danas je riječ o ovom desnom materijalu. Crni sa cvijećem. Slijedeću post će biti s ovom lijevom tkaninom....a o čemu će biti riječ....vidjeti ćete. 
Vratimo se mi na ovaj crni materijal, materijal ima elastina,ali vrlo malo. Kruti je pa lijepo stoji. Nije ga bilo puno u dućanu tako da sam trebala puno razmišljati što ću napraviti od njega. 
Riječ je o suknji sa faldama. Jednostavan kroj, a opet je divan za vidjeti. 

                                 






Ovako to u stvarnosti izgleda. Obična majica,vestica i suknja odmah dolazi do izražaja.
Pa tko kaže da crna mora biti dosadna? ;)














ponedjeljak, 5. listopada 2015.

pencil suknja+cif+čipka= dvije sexy suknje

Već dugo nisam šivala klasične pencil suknje. Nekako sam se odvikla od tog jednostavnog, a opet tako elegantnog kroja. U kutiji gdje inače držim tkanine sam pronašla jednu davno zaboravljenu tkaninu tj,čipku. I tada je ideja došla. Jednostavan kroj+crna čipka i dobijete predivnu suknju koja može ići na sve...od rokerskih čizmi pa sve do cipelica na visoku petu.
U popularnoj "Megi" koja je bila orijentirana na proizvodnju patent zatvarača pa je otud dobila i naziv, sam pronašla povoljan rastezljiv materijal i odmah dobila novu ideju za još jednu suknju.
Kao što sam rekla Mega je popularna po svakakvim zatvaračima,  tamo možete pronaći što god poželite. I eto ubrzo je ideja koja je do nedavno bila u glavi pretvorena u dvije predivne suknje.


Na tkaninu koja je dosta slična "benneton"tkanini za suknje i hlače sam sašila čipku i tkanina i čipka imaju ušitke, bitno je da se pazi da su na istome mjestu. 


Ovaj zatvarač je super zbog toga što se otvara s gornje i donje strane. Dok hodam se ne može  sam otvoriti jer je dosta krut baš zbog toga da prilikom hodanja ne ostanem bez suknje :)