Prikazani su postovi s oznakom dress. Prikaži sve postove
Prikazani su postovi s oznakom dress. Prikaži sve postove

četvrtak, 4. ožujka 2021.

Novo normalno

 Mislim da svatko zna o čemu je riječ čim pročita naslov. Cijeli svijet se okrenuo, doslovce ja mislim ne postoji nijedan kutak na ovoj zemlji gdje se možeš sakriti od ovog strašnog virusa koji nam je svima promjenio život. 

Osim što se ne možemo družiti kao nekada ,ne možemo niti putovati kao nekada. Kad se sjetim što smo sve imali u planu,što smo sve htjeli raditi, sve je nekako palo u zaborav i jedino što nam je ostalo je to da pazimo na  jedne i druge, a i na sebe. 

Ja zaista više ne stignem šivati za druge, ne samo zbog corone nego uz djecu je to naprosto nemoguće.      Ali za prijatelje uvijek nađem vremena, zapravo oni nađu za mene jer ipak moraju ponekad malo pričekati. 

Ovo je zapravo jedan veliki tb u prošlost, u vrijeme kad je sunce sjalo, kad se moglo putovati gdje god si htio, kad si se mogao slikati bez maske na licu i grliti se i ljubiti se sa svakim, vrijeme za kojim većina nas baš pati i željno je. Zato na svu sreću imamo slikice koje nas podsjete da je sve moguće i da se samo moramo malo strpiti i vratiti će se nekako u normalu. Zaboraviti ćemo ovu karantenu od svega i jednostavno cijeniti ove male sitnice, ove male zagrljaje koje smo svi željni.                                             Na kraju dana sitnice čine ovaj život toliko lijepim. 













Zar nije predivan throwback? Sunce, osmijeh i pogled u daljinu ništa drugo nije potrebno. 

Pazite na sebe jer tada odmah pazite i na druge :)


utorak, 2. travnja 2019.

Ne skidam osmijeh sa lica

Ponekad ti se dogode u životu toliko lijepe stvari da jednostavno nemaš riječi s kojima bi to mogao opisati nego samo možeš uživati.
To se dogodilo meni tj.nama..zadnjih 17 tjedana je zaista predivan period u našim životima i vjerujem da nas čeka još lijepši trenuci, zapravo sam uvjerena u to.
Trudna sam :)) i to ni manje ni više nego sa blizancima.  Šta da drugo kažem, osim što smo muž i ja toliko sretni jer smo svašta prošli da bi došli do ta dva mala zamotuljka, koji su nam ušli pod kožu od onog trenutka kad sam vidjela dvije točkice na uzv.
Osim što nam dolaze u ljeto, dolaze nam curica i dečko zaista nešto što smo samo mogli sanjati.
Ne moram vam niti opisati tu sreću kad sam shvatila da ću imati svog malenog modela za sve one malene i predivne haljinice i suknjice.
Naravno neće ni dečko biti zapostavljen, on će biti pravi mamin maneken.
Već sam polako krenula uređivati njihovu sobicu, što se tiče šivanja. zavjese sam sašila odabrala sam materijal za krevetiće, neke ukrase...ma biti će prava mala oaza ljubavi.

Dok ne krenem sa dječjim asortimanom ja sad imam problem sa odjećom.
Na svu sreću imam dosta sašivenih haljina koje su od rastezljivog materijala, tako da nosim svu tu "ne trudničku" odjeću, suknje nažalost ne mogu obući jer su skoro sve visokog struka, a ja ajmo reći više nemam struk :) tako da sam si odlučila sašiti haljine koje ću moći i kasnije nositi jer žao mi je sašiti nešto što ću samo jedan period moći nositi.
Tako da sam svoje klasične haljine koje inače šivam prilagodila trbuhu koji će rasti, bar da ih u  jednom period mogu nositi.








Svjesna sam toga da kad klinci dođu da neću imati toliko vremena za šivanje, ali doći će opet moj period uživanje u ovoj ljubavi...a do tada ću uživati u svim ovim trenucima koji će tek doći.

utorak, 12. lipnja 2018.

Točkice su svuda oko nas/ Dots are all around us

Svi znamo kako izgleda Minnie, uvijek je lijepa i sređena, ali ovaj put imamo još ljepšu verziju nje.
To je moja prijateljica, prava kopija Minnie, a možda je ona i original :)
Već ste ju mogli upoznati u mojim postovima, jer jako često šivam za nju.
Jednog dana kad ovo postane daleko ozbiljnije i stvarnije mislim da će ona biti prava na mojoj pisti, do tada ćete ju i dalje gledati virtualno.
Vratimo se mi na šivanje...ovaj post je posvećen točkicama, točkice koje su totalno in ove godine, sve što se prodaje ima na sebi bar malu točku.
Tako je i ona odlučila da svoj ormar upotpuni sa tičkicama, haljina i suknja koje su stvorene za ove ljetne dane.
Suknja se jednostavno šiva, uzima se širina materijala i samo se "nabere" i dobije se efekt sitnih faldi.
Još je ljepše kad je materijal lagan, pa lijepo pada.




Haljina nije tako jednostavna kao suknja što se tiče šivanja, ali opet nije niti ništa komplicirano.
Ona voli gumu u struku i gola leđa, tako da ova haljina ima sve što je ona tražila.
 Umjesto klasičnih rukava sašila sam joj maleni volan, tek toliko da joj prekrije rame.
Materijal je pamuk sa elastinom, moj osobno najdraži materijal jer koža diše ispod njega ne steže previše i lagano za šivati.





Volim kada ovako jednostavni krojevi i materijali ispadnu tako predivno, to je samo dokaz da  je jednostavnost ključ elegancije, a moja prijateljica to jako dobro zna.

English version;
 We all know what Minnie looks like, she's always pretty, but this time we have an even more beautiful version of it. 
It's my friend, a real copy of Minnie, and maybe she's the original :) 
You've already been able to meet her in my posts because I often sew on her.
 One day when this becomes far more serious and more realistic, I think she will be first on my runway, until then you will still be watching it virtually.

Let's go back to sewing ... this post is devoted to dots, dots that are totally in this year.

So she decided to complete her closet with dots, dresses and skirts that was created for these summer days.

The skirt is simply to sew, the width of the material is taken and it is only "crimping". 

It's even nicer when the material is light, so it's nice to fall.

 The dress is not as simple as a skirt with regard to sewing, but it is not complicated either. 
She loves rubber at the waist and bare back, so that this dress has everything she asked for.
Instead of a classic sleeve, I tugged her little ruffel just enough to cover her shoulder.

The material is cotton with elastane, my personal favorite material because the skin breathing below and its not too tight,
and is easy to sew.

I love when this simple cuts and materials turn out so wonderful, it's just proof that simplicity is the key to elegance, but my friend is very well known. 

ponedjeljak, 19. veljače 2018.

Sretan mi rođendan / Happy birthday to me

Sretan mi rođendan!
I to okrugli, veliki 30-ti, ne znam gdje su proletjele sve te godine ali nekako mi se čini da sam zaspala i probudila se u tridesetoj. Nema veze, glavno da je rođendan došao, proslavila sam ga stvarno lijepo, bolje nego što sam mogla očekivati.
A kakav bi to bio rođendan bez nove haljine? Nikakav. Super je što uopće nisam imala u planu ovako nešto šivati nego sam slučajno naletjela na ovaj divan materijal i nisam jednostavno mogla odoljeti.
Moram naglasati da sam materijal kupila u utorak a rođendan sam slavila u subotu, tako da nisam imala baš puno vremena. Najviše volim šivati po kroju, nisam baš osoba koja puno improvizira uvijek me strah da ću nešto krivo odrezati, a jednom kad odrežeš nema povratka.
Tako je zapravo i tu bilo, haljina je trebala ispasti malo drugačija, što se tiče leđa,ali moja improvizacija nije baš dobro ispala, pa sam morala još jednom improvizirati i ispalo je super.
Da netko ne zna mislio bi da je to moralo tako biti.
Kroj je zapravo za klasičnu haljinu,umjesto cifa koji inače ide na leđa ja sam ostavila V izrez, dodala satensku vrpcu i nastala je ova divna haljina.







Meni je zaista posebna haljina, osim što je materijal sam po sebi poseban ova satenska vrpca zaista da poseban završni dojam. Morala je i biti posebna ipak se jednom slavi 30-ti.



English version:

Happy birthday!

The great 30 th, I do not know where they flew all these years, but somehow I think I fell asleep and woke up at thirty. It does not matter, the main thing is the birthday came, celebrated him really nice, better than I could have expected.
What would be a birthday without a new dress?
It's great that I did not plan on sewing,  I accidentally ran into this fabulous material and I could not easily resist it.

I have to emphasize that I purchased the material on Tuesday and celebrated the birthday on Saturday so I did not have much time. I love sewing from pattern, I'm not a very improvised person, I always have fear that I'm going to cut something wrong, and once you decide to cut you do not have a return.

The dress was supposed to go a bit different, as far as the back was concerned, but my improvisation did not go very well, so I had to improvise again. But this time it turned great.

This is  actually pattern for a classic dress, instead of the zipper that usually goes back I left the V-band, added a satin ribbon and this wonderful dress came out.

It is really a special dress for me, except that the material itself is a special, satin ribbon  has a particular final impression.
She had to be special, however, once you celebrated the 30th.

utorak, 5. prosinca 2017.

Plišana haljina / Velvet dress

“Imam svog velikog medvjedića”. To je bila prva rečenica koju je rekao moj muž kada me vidio u ovoj haljini.
I šta da ja na to kažem, osim da ima pravo Hahahaha. Ne znam tko je izmislio plišane materijale ali pun pogodak je, jer stvarno kad ih obučeš na sebe kao da si se pokrio sa dekom. 
Za ovo hladno vrijeme su plišane haljine najbolji izbor. 
Naravno tu govorim o pamučnim materijalima,a ne sintetičkim kakvih danas ima svuda. 
U današnje vrijeme je prava rijetkost naći pamučne materijale, jer sve je puno sintetike i to skupe sintetike. 
Ja imam sreću pa se ne znojim takvim materijalima, doslovce mogu bilo što obući na sebe, ali ugodnije je ipak u barem malom postotku pamuka. Tako da kad sam naišla na Svijetu metraže na ovaj materijal, morala sam ga kupiti. Riječ je o pamučnom plišu. 

Boja mi je odlična, kao neka prljavo roza. Super ide na crne čizme, ističe se jako. 
Kod pliša je obavezno tkaninu oprati prije, jer se dosta skuplja. I naravno treba paziti kad se šiva jer sam primjetila ako se malo jače poteže da se može tkanina rastegnuti, nakon toga nema baš puno pomoći.

Kod mene prolaze svi jednostavni krojevi, tako da sam i ovdje sašila sasvim jednostavnu haljinu za svaki dan.
Super su mi ispali rukavi, izgledaju kao iz nekog srednjeg doba. 
To je čar šivanja nikada zapravo ne znaš kako će ti ispasti nešto, sve je dobro dok te ugodno iznenadi. 




                                     











   

Možda i je vani minus ali ja u svojem plišu ništa ne osjećam 😉😉


English version:

"I have my teddy bear."
 That was the first sentence my husband said when he saw me in this dress.
And what do I say to that, except that hahahaha he is right.
I do not know who invented the velvet fabric, but it's great, because it really is like you are covered by blanket.
For this cold weather, velvet dresses are the best choice.
Of course we are  talking about cotton material, not the synthetic kind of fabric, today that fabric you can  found everywhere.
Nowadays, it is rare to find cotton fabrics because there are lots of synthetics and expensive synthetics.
I have luck and I do not sweat in any materials, I could literally wear anything, but it is more comfortable wear a fabric with least a small percentage of cotton.
 So when I found in one fabric shop cotton velvet fabric I had to buy it.

Color of fabric is great, like some dirty pink. I love to wear on black boots.
You must wash fabric before you sew because its shrinks.

I love simple patterns so I sew simple dress for every day.
Sleeves look like they were in a middle ages, and I like it.
That's the magic of sewing you never really know that  something will go wrong, it's all good while you're pleasantly surprised.

Maybe its cold outside, but I dont feel anything in my velvet dress. 😉😉

nedjelja, 12. studenoga 2017.

Nešto staro, nešto novo / something old, something new

Ja volim dobivati materijale na poklon, praktički mi je to besplatna haljina.
Tako sam dobila ova dva materijala. Krenuti ću sa ovim prvim..crveni na bijele točke.
Eh,taj materijal mi je zadao toliko muke da je to neopisivo. Dobila sam ga prije godinu-dvije i nisam ni sama znala šta bi sa njim. Bilo ga je jako puno, da sam prvo napravila suknju za kćer od prijateljice. Onda sam ja došla na red i odlučila sam da će biti neka kao košuljica.
Morate na umu imati da je materijal toliko sklizak i toliko je teško bilo raditi s njim da što god bi krenula raditi on bi se nekako pomaknuo. Nisam bila zadovoljna s tom kao košuljom, onda sam odlučila ga staviti sa strane dok ne smislim nešto drugo- I tako je stajao pa sigurno godinu dana.
A to ne volim, ne volim nešto započeti i onda ne dovršiti ili imati materijal doma i ne napraviti ništa s njim. Pošto mi se košuljica nije nikako svidjela odlučila sam ju prekrojiti u haljinicu i tada me oduševila. Stavila sam u struk gumu i na rub rukava malo volan na donji dio haljine da ju podigne i eto od jednom običnog materijala nastala je stvarno jedna divna haljina.
Jednako mi dobro izgleda i na debele čarape i čizme kao i na bose noge i sandale.








                             




S drugom tkaninom je sasvim druga priča...prijateljica je čistila stan i našla neku tkaninu koju je mislila baciti pa se sjetila mene ako mogu nešto iskoristiti da uzmem.
Naravno ja sam presretna bila, nije da mi svaki dan netko daje vrećicu tkanine.
Kada sam ugledala ovaj materijal bila sam oduševljena, toliko neobičan, zanimljiv.




 




Kao što možete primjetiti jako volim volane na haljinama, nekako mi ju podižu, rukavi nisu toliko obični. Inače većina mojih haljina su uske, ova je za promjenu malo na donjem dijelu šira.
Kod šivanja se samo taj dio malo proširi, kao da se ide u slovo A.
Većina krojeva je iz burde, ovdje je malo drugačija situacije jer prvi kroj je dio iz burde, dio iz moje glave, kombinacija svega, a drugi kroj je moj stari prvi kroj koji sam još napravila kad sam išla na tečaj. Dobro  je imati svoj osnovni kroj, jer od njega se svakakve dorade mogu raditi.

Eto, nemoj te bacati stare vrećice  jer nikada ne znate što se krije u njima, možda nekad divna tkanina.




English version:
I like to get material for a present, practically it's like I got a  free dress.
So I got these two materials.
 I'll go with this first ... red on the white points.
That material had taught me so much that it was indescribable. I got it a year ago and I did not even know what to do with it.
I first made a girl's skirt for a daughter of my friend.
 Then I decide that I will sew a blouse for me.
You have to keep in mind that the material is so slippery and it was so hard to work with him that whatever Iwould do, he would somehow move. I was not happy with this blouse then I decided to put it on the side until I meant something else and so it stood for sure for a year.
And I do not like it, I do not like to start something and then do not finish or have the material at home and do nothing with it. Since I didn"t like blouse, I decided to sew a dress, then she was delighted. I put in the waist rubber and on the edge of the sleeves a little wheel on the lower part of the dress. One  ordinary material become  one beautiful dress.

With another fabric it's quite another story ... a friend cleared the apartment and found some fabric she thought to throw and she rememded me if I could use something to take it.
Of course I was happy, not to give me every day a bag of fabric.
When I saw the material I was thrilled, so unusual, interesting.

As you can notice I really love the flippers on the dresses, somehow they lift it up, the sleeves are not that ordinary. Otherwise, most of my dresses are tight, this dress is a bit different.
When sewing, only that part is slightly widened, as if it were in letter A.
Most of the pattern are from burdastyle, here is a bit different situation because the first pattern is part of the burda, part of my head, a combination of everything, and the second pattern is my  first pattern that I did when I went to the course.
It is good to have your basic pattern.

There, do not throw old bags because you never know what's hidden in them, maybe a fabulous fabric.

subota, 7. listopada 2017.

Prvo top, a onda haljina

Mogu sa sigurnošću reći da mi je ovo jedna od najljepših tkanina što sam kupila.
Bila je skuplja, ali vrijedila je. Po naslovu ide prvo top, a onda haljina ali zapravo je išlo drugačije.
Prvo sam sašila haljinu, a tek onda top jer mi je bilo žao baciti ostatke.
Kroj sam vidjela na naslovnici burde i oduševila sam se s njim.















         

Zar nije divan materijal? Materijal je scuba, lijepo pada i jako je ugodan za nositi.
Volim s njime šivati pogotovo uske haljine,jer lijepo stisnu tijelo, 
Super je kad od ostatka materijala si možeš još nešto sašiti, a ne da završi u smeću.

Haljina se sastoji od više djelova, gornji dio je top koji se spaja kao slagalica, a donji dio sam ja malo promjenila s obzirom na kroj iz burde, 
Gornji dio mi se znao malo sklizati sa tijela, pa sam odlučila da ću sašiti tanke naramenice, jer je ipak haljina malo'teška", pa da imam neku sigurnost.
Kod samog topa nisam imala s time problema,jer ga nema što vući prema dolje.

Link za kroj:  http://www.burdastyle.com/pattern_store/patterns/peplum-bustier-032017            



English version:   I can safely say that this is one of the most beautiful fabrics I've bought.
It was more expensive, but it was worth it. 
First I sewed a dress, and then the top because I was sorry to throw leftovers.
I saw this dress on the cover of burdastyle magazin and I was thrilled with it.


It s a wonderful material.
 The material is a scuba , it is nice to fall and it is very comfortable to wear.
I like to sew especially tight clothes with it, because it is a nice clutch of the body,
It's great when you can sew something else from the rest of the material, and to not throw it.

The dress consists of several pieces, the upper part is the top that you sew like a  puzzle, and the lower part  is not the same as in burdastyle pattern.
The upper part knew a little bit of slipping from my body, so I decided to put on the thin straps because it was a little heavyweight, so I had some security.
I did not have a problem with the top, because it has nothing to drag down


subota, 2. rujna 2017.

Točka,točkica gotova je....haljina

Točka točka točkica gotova je glavica...ne znam da li je itko pjevao tu pjesmicu i usput crtao malog slonića, ali ja jesam i tada sam se osjećala kao da mogu nacrtati bilo što samo upotrebljavajući točkice.
Ja sam svoje točkice sa papira pretvorila u točke na materijalu i sašila si divnu haljinu.
Zapravo trebala je biti sasvim drugačija ali kad sam ugledala na jednoj našoj pjevačici tu haljinu znala sam da ju moram sebi sašiti. I tako je i bilo. 
Kasnije kad sam guglala čija je to kreacija vidjela sam da je to Dolce gabanna i pomislila sam eto ne nosim njih vec malushvelju.
 Mislim da nitko neće primjetiti razliku, a i moram priznati da dosta dobra izgleda ta moja 'kopija'.
Za ovaj kroj sam upotrijebila osnovni kroj za haljinu sa debljim naramenicama samo sam napravila par preinaka. Produžila sam naramenice dovoljno dugo da mogu zavezati mašnu s obzirom da je moj plan bio sasvim drugačija haljina nisam uzela dovoljno materijala tj,haljina mi je bila prekratka pa sam odlučila kupiti još malo tkanine i napraviti volan.
Materijal je pamuk jako je ugodan za nositi.














Evo i kroja,ako se želite i sami okusiti u šivanju:
http://www.burdastyle.com/pattern_store/patterns/basic-fitted-dress-sloper--2


English version:

Dots, dots,dots, when I was a little kid I could draw anything by them, so I decided to turn them into my dress. All summer I wanted dress with dots, so when I buy this fabric I whas very happy.
Actually thid dress supposed to be completely different but when I saw on one of our singer this dress I knew  I would sew this dress for myself. And so it was.
Later, when I googled whose creation it I saw that it was Dolce and Gabanna and I thought I am not wearing them but I wear  malushvelju.
I do not think anyone will notice the difference, and I have to admit that this "my copy" looks pretty good.
For this cut I used the basic cut of a dress with thicker straps but I made a few changes.
 I exted  the shoulder straps long enough to tie a bow.
 Since  my plan was quite different dress didn't buy enough material, my dress was too short so I decided to buy some more fabric and make the peplum.
The material is  cotton very comfortable to wear.

This is pattern if you wanna try yourself to sew:
http://www.burdastyle.com/pattern_store/patterns/basic-fitted-dress-sloper--2

utorak, 15. kolovoza 2017.

Ljeto i moja prijateljica

Ljeto je stvoreno za lagane haljinice i topiće. Što manje odjeće na sebi to bolje.
Nekako kao da smo ljeti svi puno ljepši, veseliji...nekako drugačiji. Vjerovatno jer dolazimo ili tek idemo na godišnji, pa smo nekako poletniji sretniji, opušteniji i naravno tamniji.
Što je ja mislim zapravo najbitnije kad dođeš sa godišnjeg odmora.
Zato odjeća svima puno bolje stoji ljeti nego zimi.
 Njoj sve uvijek dobro stoji, nije bitno koje je godišnje doba, jednostavno je lijepa i volim za nju šivati. Mogu reći da sam prava srećkovićka što sam okružena tako lijepim i dobrim prijateljicama.

Danas je riječ o jednom topu i jednoj pravoj ljetnoj haljini.
Prvo haljina....










Haljina je jednostavni kroj koji u struku ima gumu. U ovom slučaju sam dodala V izrez, može biti i obični okrugli. Haljina može biti sa ili bez rukava, kako god poželite.
Ovaj bijeli materijal ima po sebi sitne crvene cvjetiće, bez obzira što je bijeli ne treba ići podstava, jer nije proziran, ugodan je za nositi. I zanimljivo je kad se opere se skroz stisne, pa ako želite usku haljinu samo ju nemoj te speglati i biti će uska.

Top....













Ovaj top je meni među najdražim stvarima što sam sašila. Zapravo taj kroj mi je najdraži.
Sebi sam sašila haljinu i top od ostatka materijala i jednostavno ga obožavam.
Ovaj materijal je jako zanimljiv,vizualno, dobar je za šivanje ali se dosta lovi na peglu, za ovako neki top je super, ali mislim da ne bi bio dobar za neku haljinu. Bar meni na dodir nije ugodan.

Što sam vam rekla, zar nije predivan model? :)



  English version:                                                                                                                                       Summer is ideal for lightweight dresses and tops. The less clothes on its better. 
Somehow like we're all so much more beautiful, happier in the summer ... somehow different. Probably because we are coming or just going on vacation, so we are somehow more happy, happier and, of course, darker.What I think is most important when you come from vacation.       
My friend  is always good at choosing chlothes, no matter what the season is, she is simply beautiful and I love to sew for her.
 I can say that I am  happy that I am surrounded by such nice and good friends.     Today is all about a top and a simple summer dress.  Dress is easy to cut which has a waist rubber. In this case I added a V cut, it can also be ordinary round. The dress can be with or without sleeves, whatever you want.    This white material has a tiny red flower, I didnt sew a lining because is not transparent, it is comfortable to wear. And it is interesting that when you wash is completely squeezed,, so if you want a tight dress dont iron the dress and will be strait.
 This is the top of the list of the favorite things I've sewed. Actually, the cut is my favorite.I sewed myself  the dress and the top of the rest of the material and I simply adore it. This material is very interesting, visually, good for sewing but lots of hunting on the iron, for this  top is great, but I do not think it would be good for a dress.On the touch  is not pleasant.